Menu
Cestovanie s deťmi / Family

Cestovanie s deťmi – balenie vecí na dovolenku a na čo všetko „nie“sme pripravení

Asi každý rodič si pred cestou kladie otázku: Čo zbaliť deťom na dovolenku alebo niekoľkodňový výlet? Podelíme sa s vami, čo balíme deťom my.

Oblečenie

Deti sa s takmer 100% istotou stále zašpinia, napriek tomu im balíme toľko outfitov, na koľko dní ideme. Jeden outfit obsahuje: ponožky, spodná bielizeň, tričko, nohavice/kraťasy. Každý outfit takto spolu zrolujeme, aby zaberal menej miesta v batožine. Naviac deťom balíme aj 2-3ks spodnej bielizne.
Balíme so sebou aj prací prášok alebo kapsuly, aby sme oblečenie podľa potreby vedeli preprať hoci aj v rukách.
Podľa toho do akej destinácie sa chystáme, balíme deťom aj ďalšiu obuv. K moru sme im zbalili gumené sandálky vhodné do vody aj na bežné nosenie.

Tip1: Ak idete počas letných mesiacov lietadlom, vezmite deťom mikiny, aj keď je vonku horúco. Letiská a lietadlá bývaju silno klimatizované.
Tip2: Oblečenie balíme do zip-lock (uzatvárateľných) sáčkov, ktoré zmenšia obsah oblečenia a chránia čisté oblečenie pred znečistením.

Ella a jej cestovateľská výbava

Lara a jej cestovateľská výbava

Hračky

Keď cestujeme lietadlom, vždy kupujeme deťom nejaké nové hračky. Podmienka je, že nesmú byť veľké a zaberať miesto v batožine. Dobrou voľbou sú postavičky na prsty, vodná hra, plastové zvieratká alebo autíčka.

Maňušky na prsty

Vodná hra

Plastové zvieratká

Autíčka

V tejto výbave sme navštívili aj viacero krajín.

ODOBERAJTE NÁŠ KANÁL NA YOUTUBE

Podporiť nás môžeš odberom 🔔 pekným komentárom 💬 či lajkom. 👍

Ostatné

Ella cestuje s Jetkids kufríkom. V kufríku je bedbox, tenký mäkký matrac, z ktorého je možné zo sedadla v lietadle vytvoriť provizórnu posteľ. Je tam priložená aj merino deka na prikrytie. ( Jetkids kufor potrebuje zakúpiť priority u nízkonakladoviek )
Obe dievčatá cestujú s maličkými ruksakmi, Ella má Jetkids ruksak ku kufríku a Lara ma ruksak s Líškou. Do ruksakov im dávame vodu a niečo pod zub.
Ku moru deťom balíme ešte rukávniky. Tento rok sme mali jedne obyčajné a druhé značky Cherek. Tieto sú drahšie, ale iné by sme už deťom nekúpili. Držia lepšie na vode, netreba ich veľa fúkať a aj keby sa prepichli, nič sa nestane, pretože majú vnútri výstuž.

Lekárnička pre deti a dospelých
Ako cestujú dospelý

Peter chodí s rukaskom plnym techniky .. celý zoznam si môžeš pozrieť tu

Zoznam techniky na rok 2023

Všetko oblečenie sa snažíme zblaiť do ruksakov a kufra ..

No Comments

    Leave a Reply