Menu
Family

Hry, ktoré nas chytili za „srdce“

Tento blog sme založili v roku 2019 a vedeli sme, že sa to nejakým spôsobom stane naším virtuálnym domovom, kde sa budeme zdieľať s tým, čím sme si prešli alebo s tým, čo prežívame. To, že sme obaja technickí nadšenci a máme radi technológie, nemusím ani spomínať. Myslím si, že to je asi o nás známe. Počítačové hry nejakým spôsobom proste patria do nášho života. Prevažne ako relax, či čas strávený počas tejto doby aspoň online s našimi priateľmi. Vianoce sú pred dverami a každý z nás v tejto zaujímavej dobe premýšľa, akým darčekom by mohol svojho blízkeho obdarovať. Hry, ktoré vám odporúčame máme poctivo odohrané a napíšeme vám k nim pár slov, prečo nás tieto hry oslovili. Verím, že vás aspoň týchto pár slov nasmeruje k výberu správnej hry. Hry si pekne rozdelíme do kategórií, aby ste mali prehľad. Výber ostáva na vás 

Tak poďme na to !

RODINNÉ HRY

Hra, ktorá si u nás získala srdce hneď ako sme dohrali demo verziu bola IT TAKES TWO.  

Aj napriek tomu, že nebol ešte k dispozícii žiaden preklad a po anglicky veľmi neviem, som si hru veľmi užil. Strávili sme v nej pár hodín a podarilo sa nám získať spoločnými silami až 100% achievementov. Hru si môžete vyskúšať v demo verzii, kde je k dispozícii prvá misia zdarma.

OD 12 ROKOV

Zakúpiť si ich môžete tu:

Slovenský preklad pre PC verziu IT TAKES TWO : PREKLAD

Rybku .. Niee horí nám ryža! ...

Ďalšia skvelá hra, ktorá nás oslovila bola OVERCOOKED 2.

Táto hra si vyslužila u nás titul párty hry. Hrávame ju takmer vždy, keď je u nás game night. Výhoda tejto hry je, že ju môžu hrať až 4 hráči a či už ako jeden tím alebo môžete hrať proti sebe 2 vs 2. Výhoda tejto hry je tiež to, že podporuje remote play – Laicky povedané hráč môže pozvať niekoho, aby s ním hral, aj keď tú hru nevlastní a môžu si zahrať spolu.

Cestovné lístky prosím!

Veľmi radi v čase lockdownu sme si spoločne s našimi priateľmi zahrali aj PC verziu stolovej hry TICKET TO RIDE. 

Áno, čítate dobre, staré dobré vláčiky. Máme kamoša, ktorý má veľmi rád túto hru a preto pokiaľ je čas a chuť, si túto hru veľmi radi zahráme. Zo začiatku je k dispozícii jedna mapa, ktorá môže, ale nemusí omrzieť ale my sme chceli viac a preto sme si kúpili všetky dodatky k hre tzv. DLC mapy aj iných lokalít a fakt sme si túto hru obľúbili.

OD 3 ROKOV

Zakúpiť si ich môžete tu:

Petrove obľubené hry 🐯

Ja som človek, ktorý si zahrá veľmi rád v podstate hocijakú hru, ale najviac ma bavia hry s kvalitným príbehom, ale aj niečo chlapské, čo si môžem zahrať aj s ostatnými hráčmi napr. taktická séria Ghost Recon Wildlands alebo Ghost Recon Breakpoint, ale sem tam aj nejaký simulátor ako napr. Emergency.

Neverím, že nikto z vás nikdy nebojoval proti Trinity ..

Bol by som asi barbar, keby som hneď na začiatok medzi svoje obľúbene hry nespomenul ženskú hrdinku, ktorá ma chytila za srdce už od prvej hry, ktorú som mal možnosť si zahrať. Áno, hádate správne, bola to samotná LARA CROFT alias TOMB RAIDER a jej dobrodružstvá. Prešiel som všetky nové tituly dostupné na PC od roku 2013.

OD 18 ROKOV

Zakúpiť si ich môžete tu:

 
 
Ďalšia hrdinka, ktorá ma dostala bola Alloy a jej príbeh v Horizon Zero Dawn

Pri ženskej hrdinke ešte ostaneme a myslím si, že jej meno pozná veľa konzolových hráčov vzhľadom na to, že to bola exluzivita pre Playstation 4. Jej meno je Alloy. Vďaka možnosti vlastniť predčasne slovenský preklad som si hru veeľmi užil a vybojoval si tam 100% achievmentov. Príbeh bol niečo, na čo aj dnes veľmi rád spomínam. Nebojte sa, dnes už je tento preklad voľne k dispozícii a všetci hráči PC si ju môžu užiť tak, ako ja.

OD 16 ROKOV

Zakúpiť si ich môžete tu:

Slovenský preklad pre hru HORIZON : PREKLAD

Ako posledný tip môžem za seba odporúčať je Mafia 1

Na začiatku som bol taxikár...

Neverím, že túto hru nepoznáte! Pôvodná hra z roku 2002, ktorú som už hrával ako malý a prešiel ju niekoľko krát. Príbeh už poznám naspamäť, ale vždy ma na tej hre osloví niečo iné. Na Remastrovanú verziu tejto hry som sa veľmi tešil. Mňa osobne nesklamala a dosiahol som v nej ako inak 100% achievementov.

Evkine obľubené hry 🦊

Medzi moje obľúbene hry patria aj hry, pri ktorých je potrebné aspoň trošku premýšľať ako The House of DaVinci alebo oddychovka 12 Labours of Hercules. Bolo pre mňa veľmi ťažké vybrať hru, ktorá sa mi páči. Nemám priamo niečo obľúbené, ale toto je pár z tých, ktoré som si rada zahrala, prípadne ešte zahrám.

Nikto túto záhadu nevyrieši lepšie ako sám p. Sherlock Holmes

Medzi mojich favoritov jednoznačne patrí hra IT TAKES TWO, ktorú sme vám spomenuli vyššie, ale veľmi som si obľúbila sériu Sherlocka Holmesa, kde som si mohla vytvárať myšlienkové pochody a riešiť niečo tajomné. Aktuálne mám odohrané posledné tri tituly a pred pár dňami bol vydaný aj najnovší diel s názvom Chapter One. Som teda zvedavá, čo prinesie.

OD 16 ROKOV

Zakúpiť si ich môžete tu:

 
 

Nech vás SILA sprevádza

Ako ďalšiu hru môžem odporúčať sériu LEGO HIER. Humor stvárnený v týchto hrách nás veľa krát pobavil. Týchto titulov je strašne veľa a je z čoho vyberať, ale jednoznačne medzi mojich favoritov môžem odporúčať LEGO STAR WARS – THE FORCE AWAKENS, kde sa nám ako inak podarilo dostať 100% achievements , LEGO HOBBIT a LEGO AVANGERS.

Priatelia!

Podeľte sa aj vy s nami, aké hry si získali vašu pozornosť.

Sledujte nás aj na našich sociálnych sieťach, aby sme sa mohli niekedy na nejakom tom hernom streame stretnúť.

No Comments

    Leave a Reply