Menu
Printables

Adventná výzva a denník na stiahnutie zadarmo!

Na tento advent sme si pre teba pripravili adventný denník. Čo nás k tomu motivovalo sa dočítaš nižšie.

Nedávno sme boli s Peťom kupovať darček pre moju babku na meniny. Je to pre mňa vždy ťažká úloha. Kúpiť babke darček, aby sa potešila. Ale čo jej kúpim, keď ona už všetko, čo potrebuje má? A načo jej budem kupovať päťstodeväťdesiatupiatu šálku s nápisom Najlepšia babka na svete? A tak som nad tým rozmýšľala, že vlastne sa z Vianoc vyparilo to čaro čakania na príchod Pána Ježiša, že si často ľudia berú aj pôžičky, žeby mohli dieťaťu kúpiť pod stromček xbox alebo smartfón. A že my mladí, možno aj čakáme nejakú predrahú vec pod zeleným stromom s ozdobami aj keď už dávno neveríme, že Ježiško nosí darčeky. A že starí rodičia kúpia plastovú blikajúcu hračku dvojmesačnému bábätku, lebo veď sú Vianoce. Ale veď nikto z nás to naozaj ani nepotrebuje.

Skúste si vyskúšať Vianoce bez darčekov. My sme si to vyskúšali minulý rok. Ako manželia sme si nič nekúpili. Najprv som bola trocha sklamaná, že nás tam pod stromčekom nič nečakalo, ale potom som si uvedomila, že aj tak by sme si kúpili len nejakú blbosť. A že to vlastne ani nie je o darčekoch, ale o Ježišovi. Tak sme si zaviedli takú novú tradíciu, že si stále pri večeri čítame Sväté písmo a poďakujeme Ježišovi, že sa narodil. Že sa narodil pre mňa aj pre teba, aby sme mali lepšiu budúcnosť.

Adventný denník – na tlač alebo online

Na tohtoročné adventné obdobie sme si teda pre teba pripravili výzvu v podobe adventného denníka. Denník obsahuje myšlienku na daný deň, čítanie Božieho Slova a miesto na poznámky. Denník sme ladili do čiernobielych tónov, aby si si ho mohol zadarmo vytlačiť z pohodlia domova na tvojej tlačiarni. Na úvodnej strane môžeš nájsť aj obal v rozmere A3 pre náročných(ako som ja) a na druhej strane v rozmere A4. Do obalu A3 sa ti pohodlne vmestia zložené listy denníka, bez potreby ich pripínať. Obal v rozmere A4 nie je pre listy taký komfortný, budú z neho vyčnievať, ale pripravili sme ho preto, aby si si ho nemusel špeciálne ísť tlačiť niekam do obchodu. Ďalšou možnosťou je zakladať si listy do nejakého zakladača, alebo urobiť dierky dierkovačom a zviazať špagátom alebo inou ozdobnou stužkou.

Ak sa ti denník nechce tlačiť a všetko by si mal najradšej len tak v mobile, tak pre tých lenivejších ponúkame denník vo forme storiek na Instagrame. Stačí dať follow na môj alebo Peťov Instagram, tam budeme každý deň pridávať myšlienku na daný deň so súradnicami na čítanie Božieho Slova.

V akejkoľvek podobe budeš denník študovať, neboj sa zapojiť aj do života na našom Instagrame. Môžeš nás označiť alebo použiť hashtag #naštartujVianoce pri svojich fotkách.

1 Comment

Leave a Reply