Menu
Printables

Adventné Kartičky 2021 na stiahnutie zadarmo!

ADVENTNÉ KARTIČKY DECEMBER 2022

ADVENTNÉ KARTIČKY 2022 NÁJDEŠ KLIKNUTÍM NA OBRÁZOK 🙂

ALEBO NA TOMTO LINKU:
ADVENTNÉ KARTIČKY  2022

Ak hľadáš Adventný kalendár, ktorý nie je naplnený sladkosťami, ale duchovnými múdrosťami, si na správnom mieste. Ponúkam ti Adventné kartičky, ktoré si môžeš vytlačiť a zavesiť ako vianočnú dekoráciu u teba doma a duchovne z nich čerpať.

Keď má niekto z našej rodiny narodeniny, už dopredu rozmýšľam, čím toho človeka poteším a čo špeciálne vymyslím z lásky k nemu. Poď si spolu so mnou týmito adventnými kartičkami osviežiť vzťah k Ježišovi, ujasniť si, kým On pre teba je, priniesť mu na narodeniny dar z lásky – samého seba, takého aký som. Postavme Ježiša na prvé miesto tento advent, veď práve Jeho narodenie oslavujeme.

Pozývam ťa tohto roku s kartičkami rozjímať nad tým, kým je pre Teba Ježiš. Mesiáš, Syn živého Boha, Priateľ, Spasiteľ…? Alebo to možno ani nevieš nejako prežiť alebo uchopiť. Ježiš môže byť pre teba tým, čo v danej chvíli potrebuješ. Niekedy, keď idem prijať Eucharistiu, vyslovím v duchu akého Ježiša idem prijať. Keď prežívam ťažkú situáciu, ktorej rozuzlenie vidím úplne čierno, poviem: „Ježišu, prijímam ťa ako svoju Nádej.“ alebo keď prežívam neslobodu, tak poviem: „Ježišu, prijímam ťa ako svojho Osloboditeľa.“ alebo keď mám podlomené zdravie alebo trpí moja duša: „Ježišu, prijímam ťa ako svojho Uzdravovateľa.“

adventne karty

Čo si tak oživiť adventné obdodbie nie len kartičkami, ale aj nejakým pekným úmyslom, za ktoré celé obdobie adventu obetuješ ? Môže ti k tomu pomôcť napr. naše printables, kde si môžeš tieto vypočuté modlitby spísať. Alebo si môžeš stiahnuť Adventný denník z predminulého roka.

Ako používať Adventné kartičky?

Kartičky si môžeš zavesiť na stenu, pripnúť na nástenku, vyrobiť si k nim stojanček či krabičku alebo ich mať len tak položené na stole.

Adventné kartičky môžeš používať rôznymi spôsobmi. Vyber si jednu kartičku na daný deň a…

 • …rozjímaj nad Božím slovom.
 • …pripni si ju na miesto, kde chodíš najčastejšie, aby sa ti to slovo pripomínalo počas celého dňa.
 • …založ si ju do diára.
 • …pripevni ju na chladničku alebo monitor počítača, či telo notebooku.
 • …nauč sa veršík naspamäť.
 • …venuj ju niekomu alebo pošli poštou ako povzbudenie.
 • …modli sa s ňou.
 • …vyzdob si miesto v modlitbovom denníku slovom, ktoré kartička obsahuje.
 • …prečítaj si ku kartičke aj zvyšok kapitoly.
advent
Ako si kartičky vytlačím?

Súbor na vytlačenie obsahuje 24 kartičiek s Biblickými veršíkmi. Kartičky majú rozmer 105x99mm a veršíky sú použité z Katolíckeho SSV prekladu Biblie. Súbory sú dva – jeden určený pre domácu tlačiareň bez možnosti obojstrannej tlače a druhý pre tlačiareň s obojstrannou tlačou.

Odporúčam vytlačiť si ich na hrubší papier minimálne 250 g/m2 ( ktorý si môžeš zakúpiť napr. tu ) Kartičky sú obojstranné, na prvej strane je vyobrazené číslo a na druhej verš z Biblie. Najprv odporúčam vytlačiť stranu s číslami, otočiť papier a vytlačiť stranu s veršíkmi. Na záver postrihaj – najprv prestrihni papier vertikálne na polovicu a horizontálne na tretiny. Šírka kartičky teda bude 105 mm a výška 99 mm.

Pozrite sa ako vznikali kartičky
Kartičky si už nie je možné stiahnuť.

No Comments

  Leave a Reply