Menu
Česko / Cestovanie s deťmi / Európa

Bez auta v Prahe s deťmi. Aké to je?

Praha je sama o sebe výnimočné mesto a verím, že každý z vás ju minimálne raz navštívil. My sme si boli trošku oddýchnuť neďaleko Prahy, kde sme trávili čas s rodinou, u ktorej sme bývali. Nevynechali sme však ani návštevu Prahy, kde sme chceli hlavne vidieť veci, ktoré sme doteraz nenavštívili. 

Tento krát sme sa rozhodli ísť vlakom. Zvažovali sme aj lietadlo z Košíc, ale cena vlaku – Regiojet bola pre nás najvýhodnejšia. Cestovali sme prvou triedou, kde sme si rezervovali celé kupé. Mali sme rozťahovacie sedadlá a všetci sme sa tam pekne natiahli a prespali sme celú cestu. Pre 4-člennú rodinu ideálne. V cene sme mali welcome drink, raňajky aj teplé nápoje počas cesty. V menu boli na výber aj koláčiky za pár centov, či bagety, sushi a iné pochutiny.

Deň Prvý - ZOO Zelčín

Na začiatku našej “dovolenky” – výletu nás rodinka zobrala do ZOOparku Zelčín .

Je to kontaktná zoo, kde sú veľké výbehy, ale zvieratiek nie je až tak veľa. Do výbehu je možné vojsť a zvieratká kŕmiť, či pohladkať. Do Zoo sme platili vstup kartou a vyšlo nás to v prepočte na 10.18€. ( 260kč Rodina 2+2 deti do 15 rokov) Lístky si je možné zakúpiť aj online. VSTUPENKY

Videli sme tam ovečky, barany, pštrosy, klokanov a mnohé iné zvieratká. Súčasťou areálu boli aj preliezky, stánok s občerstvením a skákací hrad, ktorý bol v cene. Decká sa tam vyskákali do sýta. Taktiež tam bola možnosť aj jazdy na koni, ktorá sa konala vždy o celej hodine, ale tá bola za príplatok.

V zoo sú všade rozmiestnené automaty na krmivo pre zvieratká, preto je dobré mať zopár drobných Kč vo vrecku. Stojí to menej ako pohárik pri vstupe.

Počas celého výletu sme boli bez auta, preto sme premýšľali ako sa budeme prepravovať. Keďže vo vedľajšej dedinke bolo vlakové spojenie, mali sme jasnú voľbu.

Na cestovanie po Prahe sme používali aplikáciu PID Lítačka.

Bola skvelá v tom, že sme nemuseli googliť a hľadať v akom pásme sa nachádzame a aplikácia to vyhodnotila za nás. Jednoducho sme zadali začiatok a cieľ cesty (konkrétne miesto alebo zastávku, ktorá bola blízko destinácie. ) Lístky sme kupovali len pre dospelých. Deti mali bezplatné cestovné.

Link na stiahnutie  ANDROID  alebo APP STORE

POZOR vo vlaku bolo potrebné pre deti mať tzv. nulový lístok.

Na našich výletoch sme navštívili aj Hlavné mesto Poľska. Naše Varšavské dobrodružstvo môžete nájsť tu 3 Tipy s deťmi vo Varšave

Deň druhý - ZOO Praha

Aj na druhý deň sme ostali verní zoo a rozhodli sme sa navštíviť ZOO Praha.

Koľko teda stojí výlet do Pražskej zoo ? Vybrali sme sa tam ako štvorčlenná rodina (2x dospelý, 3r. a 1r.) Za vstupné sme zaplatili 705Kč ( cca 28,70€ ), Lara mala vstup zadarmo. Záleží na ako dlho sa tam rozhodnete ísť, ale určite si nabaľte stravu a vodu. Obed v reštaurácii Oceán nás vyšiel cca na 27€, kde sme si vybrali jedlo podľa aktuálnej ponuky a k tomu džús a Colu. V areáli Pražskej zoo je aj tzv. detská zoo, kde si môžete kúpiť krmivo pre zvieratká a nakŕmiť ovečky, či kozy. Všetky výbehy majú aj určený čas stretávky, kde môžete vidieť kŕmenie jednotlivých zvierat aj s komentovaním. My sme sa tešili na návštevu výbehu lemúrov, ale tie mali v deň našej návštevy pauzu.

Toto video sme natočili v našich youtube začiatkoch. Vtedy sme prvý krát navštívili Pražskú zoo..

ODOBERAJTE NÁŠ KANÁL NA YOUTUBE

Podporiť nás môžeš odberom 🔔 pekným komentárom 💬 či lajkom. 👍

Deň tretí - Národné technické múzem

Na začiatku sme vošli do pavilónu, kde sa nachádzali staré autá, motorky, kúsok letectva, lodná preprava a bicykle. Bolo to super, len škoda tých schodov, kde bolo potrebné nosiť kočiar kvôli absencii bezbariérového prístupu pre kočiare (boli tam iba plošiny pre vozíčkarov). Vstupné nás vyšlo na cca 23€ ( dvaja dospelý, deti free )

Okrem pavilónu s autami tam boli aj iné pavilóny a tiež herňa stavebnice merkúr, kde sme strávili asi hodinu. Potom nám deti zaspali a my sme si mohli ísť pozrieť zvyšok: Technika v domácnosti, Tiskářství, Astronomie a ďalšie pavilóny ( dokopy ich je 15 ) . Dali sme si rezeň so zemiakmi a deťom nugetky a točenú limču a to nás vyšlo na cca 27€. Návšteva bola fajn a odporúčame to ak máte radi dozvedieť sa niečo nové a pozrieť niečo staré.

Po tretej zastávke sme našu púť naprieč novým miestam ukončili, pretože Lara ochorela a zo soplíka sme zistili, že sme si z výletu priniesli domov Covida. Aj napriek tomu to bolo super a videli sme veľa krásnych a nových veci.

Chceli sme si pozrieť ešte svet železníc no ten dáme niekedy nabudúce.

Na záver zopár skvelých tipov z našej instagramovej komunity, ktoré sme si chceli pozrieť. Priatelia toto ste odporúčali :

  • Lanovka na Petřín a Petřín
  • Vyšehrad
  • Václavák
  • Staromestské námestie a hrad
  • Hamleys
  • Letňany – múzeum stíhačiek
  • Múzem Karla Zemana – Sú tam kulisy z jeho filmov
  • Kostol Panny Márie Snežnej – natáčal sa tam Winter soldier, Falcon a …

Najviac nás pobavil KING TIPOV a ten bol IKEA 😀 obchod, v ktorom sme nikdy neboli … možno aj ten raz online alebo naživo navštívime.

Majte krásny deň priatelia. Ďakujeme za vašu podporu Peter&Evka

No Comments

    Leave a Reply